Zadzwoń: 798 257 446

AKCJA KLIMATYZACJA GDAŃSK

SERWIS KLIMATYZACJI UZUPEŁNIENIE CZYNNIKA

100zł

Serwis klimatyzacji

Obejmuję:

- Test szczelności układu klimatyzacji

-Wymianę oleju w układzie klimatyzacji


- Napełnienie czynnika do 200 gram*


- Ozonowanie / Odgrzybianie układu klimatyzacji

Serwis klimatyzacji w Gdańsku

*uzupełnienie ubytku do 200g czynnika r134a w promocyjnej cenie jedynie 100zł, każde kolejne rozpoczęte 100g czynnika 50zł.

SERWIS KLIMATYZACJI

Układ klimatyzacji.

Układ klimatyzacji jest elementem podnoszącym komfort ale i bezpieczeństwo podróży nie tylko kierowcy ale także pasażerów. Sprawna klimatyzacja jest pomocna głównie w upalne dni. Należy jednak zwrócić uwagę, że klimatyzacja jest także elementem pomocnym w dni deszczowe oraz zimą. Dzięki poprawnie działającej klimatyzacji powietrze w samochodzie jest osuszone, dzięki czemu możemy zauważyć natychmiastowe odparowywanie szyb podczas dni deszczowych.

Na czym polega napełnianie klimatyzacji, zwane inaczej uzupełnieniem czynnika?

Napełnianie (nabijanie) zwane także uzupełnieniem czynnika klimatyzacji polega na uzupełnieniu czynnika chłodzącego, może to być czynnik r134a lub yf1234. Istotnym elementem eksploatacji układu klimatyzacji jest regularne uzupełnianie czynnika chłodzącego. Utrata czynnika chłodzącego występuje z upływem czasu przez mikro nieszczelności w układzie chłodzenia. Nieszczelności mogą powstawać na przewodach gumowych, zaworach serwisowych lub na połączeniach. Większość producentów samochodów sugeruję wykonanie czynności obsługowych nie rzadziej niż raz na dwa lata. Podczas serwisu klimatyzacji zaleca się wykonanie odgrzybiania zwanego także ozonowaniem oraz wymianę filtra kabinowego. Ozonowanie ma na celu wyeliminowanie bakterii oraz pleśni rozwijających się we wnętrzu kabiny pasażerskiej w układzie klimatyzacji. Zadaniem filtra kabinowego jest filtrowanie powietrza wpływającego do kabiny pasażerskiej samochodu w celu oddzielenia różnego rodzaju zanieczyszczeń z powietrza wpływającego do wnętrza samochodu, jest to element pochłaniający różnego rodzaju pyłki czy zanieczyszczenia z powietrza. Podczas wymiany filtra kabinowego zaleca się zamontowanie filtra z węglem aktywnym, jego dodatkowym zadaniem jest pochłanianie nieprzyjemnych zapachów z otoczenia.

Jak w praktyce wygląda napełnianie klimatyzacji zwane także uzupełnieniem czynnika?

Napełnianie układu klimatyzacji lub uzupełnienie czynnika dokonywane jest przez urządzenie do obsługi klimatyzacji. Proces jest w znacznej części automatyczny i polega na podłączeniu stacji klimatyzacji do zaworów serwisowych układu klimatyzacji w samochodzie gdzie jest serwisowany układ klimatyzacji. Z układu usunięty zostaje cały czynnik chłodniczy oraz zmieszany z nim olej. Następnym etapem jest wytworzenie podciśnienia, za pomocą którego maszyna serwisująca układ klimatyzacji sprawdza czy klima jest szczelna oraz osusza układ z wilgoci, która ma niekorzystny wpływ na elementy metalowe układu klimatyzacji. Kolejnym etapem serwisu układu klimatyzacji jest uzupełnienie czynnika układu klimatyzacji odpowiednią ilością czynnika zalecaną przez producenta pojazdu wraz z dodatkiem nowego oleju, który ma bezpośredni wpływ na żywotność elementów metalowych kompresora klimatyzacji.

Od maja 2015 roku obowiązuje ustawa dotycząca substancji zubożających warstwę ozonowa, dotyczącą m.in. obsługi układów klimatyzacji w niektórych pojazdach silnikowych.
Serwis Arauto dokonuje obsługi układów klimatyzacji w myśl obowiązujących przepisów.

Czy uzupełnienie czynnika jest konieczne do pełna?

Uzupełnienie czynnika jest istotnym działaniem w układzie klimatyzacji. Czynnik jest nośnikiem oleju w układzie podczas pracy klimatyzacji. Jeśli podczas pracy układu klimatyzacji mamy mniejszą ilość czynnika niż zalecana, jednocześnie mamy także zbyt słabe smarowanie kompresora klimatyzacji, co będzie skutkowało jego zacieraniem. Uzupełnienie układu klimatyzacji zawsze powinno być wykonane do wartości zalecanej przez producenta pojazdu. Pamiętaj więc aby uzupełnienie czynnika w Twoim samochodzie było wykonane prawidłowo, co zaowocuje żywotnością, sprawnością i odpowiednią wydajnością układu klimatyzacji w Twoim samochodzie.

 

Akcja klimatyzacja - jest ofertą promocyjną właśnie dla Ciebie, aby wykonać serwis klimatyzacji w Arauto!

 

 

 

Arauto Serwis

Ul.Raduńska 54a

80-021 Gdańsk

Tel.: 798 257 446

 

 

/index.php